Wzór wniosku o upadłość konsumencką

Wniosek o upadłość konsumencką

Jeśli każdy wieczór mija Ci pod znakiem zapytania „czy jutro odwiedzi mnie komornik” to znaczy, że czas najwyższy wziąć życie w swoje ręce. W linku poniżej znajdziesz wzór wniosku o upadłość konsumencką. Pamiętaj jednak o kilku podstawowych zasadach przy jego wypełnieniu. Po pierwsze formularz nie może mieć żadnych skreśleń, uważnie wypełniaj pola. Po drugie każdą rubrykę niezacieniowaną wypełnij albo skreśl. Jest to o tyle ważne aby nikt niepowołany nie mógł ingerować później w treść wniosku. Pamiętaj również o dołączeniu odpisu wniosku oraz jego załączników.

Przy wypełnianiu wniosku skorzystaj z pomocy zaufanego prawnika, który pomoże Ci profesjonalnie uzupełnić wniosek, zgromadzić niezbędną dokumentację oraz wskaże wszelkie pozostałe kroki, jakie należy podjąć przy ogłoszeniu upadłości konsumenckiej. Naprawdę warto!

Wzór wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej: Pobierz wniosek

Wniosek zawiera poniższe dane:

  • imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, pesel
  • wskazanie miejsc, w których znajduje się majątek dłużnika
  • wskazanie okoliczności wniosku
  • aktualny i zupełny wykaz majątku z jego oszacowaniem
  • spis wierzycieli ze wskazaniem ich adresu oraz wysokości i terminu zapłaty
  • spis wierzytelności
  • lista zabezpieczeń
  • oświadczenie dłużnika

Koszt wszczęcia samego postępowania upadłościowego wynosi 30,00 zł. Opłatę tę należy uiścić przy składaniu wniosku. Niekiedy w skrajnych sytuacjach można ubiegać się o zwolnienie z tej opłaty.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Potrzebujesz pomocy?

Wypełnij formularz

Administratorem Twoich dobrowolnie podanych danych osobowych jest Biuro Prawne LKD Sp. z o.o., NIP: 5272862824. Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu skierowania zapytania do Kancelarii na zasadach określonych w regulaminie. Biuro Prawne LKD Sp. z o.o. nie będzie udostępniać Twoich danych osobowych, chyba że będzie to konieczne z uwagi na obowiązujące przepisy prawa. Przysługuje Ci prawo dostępu oraz poprawienia danych osobowych.

Call Now Button
Skontaktuj się z nami